I dnes mají mnozí lidé vlastní internetovou stránku. Avšak ať už má jakýkoliv obsah, často mají jedno společné – většinou začínají silně, se zajímavými články a častými aktualizacemi. Postupem času se však situace mění. Nových příspěvků je stále méně, a jejich kvalita také klesá. Čím je to způsobeno?
V naprosté většině případů je problém v upadajícím zájmu autora – psaní příspěvků jej zkrátka přestane bavit. K tomu přispívá také to, že se postupně vyčerpávají témata, o kterých může mluvit. Je pro něj stále těžší a těžší vymyslet nový, zajímavý příspěvek, což také značně přispívá k úpadku daného webu. To se samozřejmě netýká pouze internetových stránek. Na podobné problémy naráží i mnozí autoři YouTube videí. Otázkou však je, jak se s touto fází vypořádat.
U naprosté většiny lidí to končí tím, že nakonec na svůj web přestanou přispívat úplně, a ten nakonec postupně upadne v zapomnění. A to je v mnoha případech škoda, neboť na začátku se rozjížděl poměrně dobře.
Příčinou také může být fakt, že zájmy autora se v průběhu času budou vyvíjet. To platí zvláště, pokud si svůj blog založil ve velmi mladém věku. Jen málokdy nás totiž baví ve třiceti to, co v patnácti, nehledě na to, že dané téma musí zajímat větší množství lidí, aby měla stránka vysokou návštěvnost.
Dobrá, ale jak ji udržet? Odpověď není jednoduchá. V první řadě samozřejmě pomáhá, pokud si zvolíme téma, které nás skutečně hluboce zajímá. Tak je pravděpodobnější, že nám prvotní nadšení vydrží mnohem déle.
Také se vyplatí sledovat veškeré novinky, co se dané věci týče. O nich pak můžeme psát. Díky tomu je mnohem menší šance, že nám dojde materiál, o kterém bychom mohli referovat.
Pomoci může i to, pokud si uděláme pevný rozvrh, kdy v daný den, případně v danou hodinu, zkrátka nějaký příspěvek napíšeme. Pravidelnost nás totiž donutí, abychom naši stránku nezanedbávali. Díky tomu si pak udržíme vysokou návštěvnost, což je naším hlavním cílem.